چهارشنبه ١٧ آذر ١٤٠٠ فارسي|English|اردو
 
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
کتاب خانه خانه فرهنگ ا.ج.ا. راولپندی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   

تعارف:

 دانشگاه کشاورزی:

اقتصاد کشور پاکستان عمدتا منحصر برکشاورزی است، لذا بعد از تاسیس پاکستان اولین کاری که بیشتر قابل توجه بوده است این بود که قطع نظر از بالا بردن کیفیت اقتصادی کشور برای تامین مواد غذایی مردم این منطقه لازم بود این بخش را فعال نماید و کشاورزی این کشور توسعه یابد و مردم این منطقه را از جهت ضرورت مواد غذایی غنی سازد در حالیکه اقتصاد کشور نیز توجه بیشتری می خواسته  و آن هم منحصر به توسعه بخش کشاورزی می بود.

درحالیکه خیلی از مناطق این کشور خشک می باشد ولی رودخانه های پرآب، آب این منطقه را تضمین می کنند ولی کشاورزی در بعضی مناطق منحصر به باریدن باران می باشد چون در آن مناطق استفاده از رود خانه ممکن نیست یا اینکه رودخانه های مناسبی ندارند یا اگر داشته باشند در زمان کشاورزی خشک می باشند. برای حکومت این کشور اولین مسئله تامین مواد غذایی کشور بوده و برای نتائج مناسب لازم است به منظور ارتقاء آکاهی مردم آموزش داده شود که کشاورزان فصل خود را در فرصت مناسبی کاشت نمایند و کشت بهتر ی داشته باشند. برای آموزش و پرورش محققین کشاورزی اداره ای لازم بود که بتواند نیاز آنها را تامین نماید. شهر راولپندی از مناطقی بوده است که کشاورزی در مناطق این شهر منحصر به باران بوده است. در ایالت پنجاب جای مناسب بعد از دانشگاه کشاورزی فیصل آباد که ضرورت بیشتر مناطق پنجاب را تامین می کرد شهر راولپندی بوده است لذا تصمیم گرفته شد که در این منطقه دانشگاهی تاسیس شود که مسائل ومشکلات این منطقه را حل نماید.

تاریخچه:

به همین جهت بعد از استقلال پاکستان در سال میلادی 1947، ضمن تاکید برکشاورزی آبی برای  تضمین مواد غذایی مورد نیاز هماهنگ با افزایش جمعیت کشور و استفاده از زمین های بکسر برای کشاورزی در سال 1970 میلادی از طرف دولت پاکستان یک کمیسیون بارانی تشکیل داده شد و برای توسعه کشاورزی دیم و بالا بردن اطلاعات توده های فقیر از طریق آموزش، پژوهش و توسعه فن آوری و نیروی انسانی توصیه شد. 

به موجب توصیه های کمیسیون بارانی، دولت پنجاب دانشکده کشاورزی، راولپندی را تاسیس نمود که بعدها در سال 1994 توسعه یافته و به سطح دانشگاه رسید. در این قطعنامه دانشگاه بارانی  برای تولید کیفیت بالا و دانشمندان کشاورزی و برای ایجاد و تشکیل یک سازمان با زیرساخت های علمی برای تدریس و پژوهش برای توسعه مناطق دیم در کشور و به حداقل رساندن شکاف بین درآمد مناطق فقیر و غنی و آبی و خشک بوجود آمد

فعالیت:

از همان زمان آغاز آن " UAAR " مراحل رشد قابل توجه را تجربه کرده است و ارائه داده  است حتی در مقطع کارشناسی و همچنین راه اندازی کارشناسی ارشد که در رشته های مختلفی بوده است که به سطح  دانشگاه رسید و اکنون شامل دانشکده علوم زراعی و مواد غذایی، دانشکده علوم، دانشکده جنگل داری، مرتع داری و حیات وحش، اداره مطالعات پیشرفته و تحقیقات، موسسه دانشگاه علوم مدیریت (UIMS)، موسسه دانشگاه فناوری اطلاعات (UIIT) و بخش آموزش مداوم، اقتصاد خانه و توسعه زنان می باشد.

ساختمان دانشگاه شامل سالن اجتماعات، چند طبقه بلوک اداری، یک کتابخانه، موزه و چند دسته بلوک های دانشگاهی می باشد.

دستیابی به تعالی در محوطه دانشگاه، وجود دانشکده های شایسته ای برای دانشگاه است. بنابراین، تلاش مستمر در توسعه کارکنان به این نتیجه رسید که نزدیک به 46 درصد از اعضای هیات علمی دارای مدرک دکتری و درجه عالی می باشند و بقیه دارای درجه کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) و (پیش دکتری) می باشند.

علاوه بر این، "UAAR" متعهد به تحویل یک دانشجوی قوی و برجسته می باشد. همچنین برای پیشرفت علمی وآموزش و یادگیری در کنار پژوهش دانشجویان  این دانشگاه علاوه بر برنامه های آموزشی و پژوهشی برنامه های فوق العاده ای شامل سخنرانی ها، سمینارها و فعالیت های مربوط به توسعه مهارت های کارآفرینی در دانشگاه برگزار می شود.

موقعیت استراتژیک:

ساختمان این دانشگاه در شهر راولپندی با طراحی زیبا و معماری سنتی  که ترکیبی از فرهنگ ها و سازه های قدیمی و جدید می باشد نزدیک بزرگراه مری  در وسط شهرهای دو قلو (شهر راولپندی واسلام آباد) واقع است و این بزرگراه هر دو شهر را به یکدیگر پیوند داده به  منطقه زیبا ،تفریح گاه معروف پاکستان مری منتهی می شود وبه همین علت بنام بزرگراه مری نام گزاری شده است.

موقعیت مرکزی این دانشگاه که نزدیک نهادهای مهم آموزش عالی و پژوهشی مانند شورای تحقیقات کشاورزی (PARC) پاکستان ، مرکز تحقیقات کشاورزی ملی (NARC)، موسسه ملی بهداشت (NIH)، موزه تاریخی و طبیعی (PMNH ) پاکستان ، دانشکده پزشکی راولپندی، موسسه تحقیقات پرورش مرغ ، موسسه تحقیقات شیلات و منابع دریایی و موسسه آموزش و تحقیق موسسه بین المللی کنترل بیولوژیک از ثروت مشترک و آژانس برای بارانی مناطق توسعه (آباد) می باشد. همچنین محیط این دانشگاه  برای استفاده شهروندان این دو شهر از جهت تجربه و تخصص علمی وهنری از این دانشگاه توسط معلمان / ومتخصصان در رشته های تخصصی خود همیشه مهیامی باشد.

این دانشگاه برنامه های تحقیقاتی و آموزشی مشترک دارد که با نهادها حوزه خود برای آموزش و پژوهش برگزارمی نماید و امکانات بهتر برای دانش آموزان فراهم می آورد. دانشگاه مذکور تفاهم نامه با شورای تحقیقات کشاورزی اسلام آباد را امضا کرده است. همچنین دانشگاه کشاورزی هبی، چین؛ مرکز بین المللی تحقیقات کشاورزی در مناطق خشک (ICARDA)، سوریه و گواهی بذر فدرال و اداره ثبت برای کمک به یکدیگر در فعالیت های آموزش، پژوهش و توسعه امضاء نموده و با یکدیگر همکاری می نمایند.

 

 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
رمضان مبارک

سازمان ارتباطات اسلامی

نسیم نوروز

Mahjuba

Music  Festival

Inqlab

Hazrat Fatima s.a

hamara khusneeb dost

internation conference

حاج سلیمانی

سردار شہید قاسم سلیمانی

اولين يادواره بين المللي سرداران مقاومت حاج قاسم سليماني

صد جایی که باید در ایران ببینید

ضرب المثل

جشنوارہ اربعین

موسسہ دھخدا

جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان

آیین محبت

فراخوان علمی بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز  با عنوان ” پیوند نماز ، خانه ، مدرسه و مسجد “

محرم

پايگاه اطلاع رساني ولايت

رياست جمهوري اسلامي ايران

معرفی خانه فرهنگ

بنیاد سعدی

حج و زیارت

اوقات شرعی

شبکه جام جم

خبرگزاری قرآنی

کتابخانه

آموزش زبان فارسی

تبیان سایت موسسه فرهنگی

ایرانیان خارج از کشور

دستور زبان فارسی

فارم خطاطی

IRIB

IRNA

آشنایی با شهر راولپندی

فیلم سینمائی ایران

روزنامه های پاکستان

کانال تلویزیون پاکستان

film pakistan

اردو خبرين
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 1127
Visitorsofday : 6
Visitorsofpage : 596569
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 2.8392

صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت